укр рус

 логотип 1-2-3.png

Марута Наталія Олександрівна

заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», керівник відділу неврозів і пограничних станів Інституту, віце-президент науково-практичного товариства неврологів, психіатрів та наркологів України, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки України, академік АНВО.
Стаж науково-педагогічної діяльності професора Н.О. Марути складає 33 роки, вона є автором 449 наукових праць, з них 12 монографій, 6 учбових посібників, 12 винаходів, 25 методичних рекомендацій.
Н. О. Марута - науковий керівник багатьох НДР, які виконувались Інститутом у різні роки і виконуються зараз, пріоритетних для країни науково-технічних комплексних відомчих та цільових державних програм з проблем психіатрії та наркології. Н. О. Маруті притаманне високе почуття нового, багатогранність пріоритетних напрямів досліджень. Вона з успіхом поєднує знання і практичну діяльність в галузі психіатрії, наркології, медичної психології, нейрофізіології, що у великому ступені визначає успішне вирішення актуальних сучасних проблем нейронаук. 

Основні напрямки досліджень Н. О. Марути стосуються проблем епідеміології, нейробіології, патоморфозу, транскультуральних особливостей, новітніх методів терапії та профілактики психічних та поведінкових розладів. Клінічні дослідження проф. Н.О. Марути спрямовані на вивчення сучасних проявів та механізмів формування невротичних порушень, першого психотичного епізоду, біполярних та депресивних розладів, суїцидальної поведінки.
Багато Н. О. Марута працює над аналізом стану психіатричної і наркологічної допомоги в Україні і її удосконаленням, є автором та співавтором багатьох проектів документів та постанов для МОЗ, НАМН України, Верховної ради, Кабміну та інших.
Н. О. Марута має високий рейтинг науковця, практика, організатора науки і педагога. Очолює Експертну Проблемну Комісію МОЗ та НАМН України «Психіатрія та медична психологія», є членом Експертної Ради ДАК МОН України з психіатрії, членом Центрального Формулярного Комітету МОЗ України, заступником головного редактора часопису «Український вісник психоневрології» та членом редакційної колегії ще 5 журналів.
Великий внесок Н. О. Марути у розвиток вітчизняної психіатрії і з погляду підготовки фахівців вищої кваліфікації для кафедр вищих медичних закладів України та профільних лікувальних установ. Вона сформувала свою наукову школу, підготувала 21 кандидата і 10 доктори медичних наук, які працюють у різних кінцях України і підтримують постійні творчі зв'язки зі своїм вчителем. Зараз під її керівництвом виконуються 6 кандидатських та 3 докторських дисертацій.
Багато часу Н. О. Марута приділяє міжнародному співробітництву, в межах Всесвітньої та Європейської психіатричних асоціацій, творчо співпрацює з науковими та практичними установами Польщі, Греції, Німеччини, Фінляндії та Ізраїлю, бере активну участь у роботі Всесвітніх і Європейських конгресів, симпозіумів.
Н. О. Маруту нагороджено Почесними грамотами Верховної Ради України, МОЗ та НАМН України, Харківської обласної держадміністрації, відзнаками МВС України та ін.

 

Інформація станом на вересень 2014 року


21.08.2017

Співпраця з Європейською Психіатричною Асоціацією (ЄПА)

NPAs-2017-m.jpg

детальніше...

05.07.2017Шановні колеги! Повідгомляємо, що 3-6 березня 2018 року у м. Ніцці (Франція), відбудеться  26 - й  Європейський конгрес з психіатрії.
детальніше...

22.06.2017

Шановні друзі та колеги!  Маємо велику честь та задоволення анонсувати Перший Український регіональний конгресс Controversies in Neurology, який відбудеться в Україні в м. Київ 23-24 листопада 2017 року. Місце проведення – PREMIER HOTEL RUS, Київ, вул. Госпітальна, 4.

Ми щиро запрошуємо всіх зацікавленених долучитися до проведення цього унікального заходу.

детальніше...

15.06.2017

Вельмишановні колеги!
Ми раді повідомити вам, що за активної участі Науково-практичного товариства неврологів, психіатрів та наркологів України, ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» та фармацевтичної компанії «ЕВЕР Фарма» з 2017 р. відновлено випуск російськомовної версії авторитетного міжнародного журналу International Journal of Stroke. Пропонуємо вашій увазі електронний варіант видання на нашому сайті.

детальніше...

Адреса:
Україна, 61068, Харків,
вул. Академіка Павлова, 46

Разработка сайта ООО «КОДА» © 2009