укр рус

 логотип испр.png

Волошин Петро Власович

Директор ДУ "Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН України" з травня 1977 р. до травня 2017 року.
Волошин Петро Власович закінчив Харківський медичний інститут у 1959 році. У 1963 р. захистив кандидатську, у 1973 р. - докторську дисертації. У 1974 році йому присвоєно учене звання професора. У 1972-1977 р. завідував кафедрою нервових хвороб, був деканом лікувального факультету і проректором з наукової роботи Чернівецького медінституту. У 1977 -  2017 рр. - директор Інституту неврології, психіатрії і наркології АМН України, зараз - ДУ "Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України". З травня 2017 року - головний науковий співробітник Інституту. За сумісництвом - завідувач кафедри неврології і нейрохірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти.
П.В. Волошин - доктор медичних наук, професор, Лауреат Державної премії України (1993), Заслужений діяч науки і техніки України, Голова ГО "Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України", член Наукової ради з клінічної медицини АМН України, Наукової ради Міністерства охорони здоров'я України, член правління Європейської асоціації неврологів, член Виконавчої ради Дунайської психіатричної асоціації, член Міжнародної наукової ради Європейського товариства клінічної нейрофармакології, голова Спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій з неврології, психіатрії і наркології ВАК України, голова експертної комісії МОЗ і НАМН України з неврології, очолює редакційну раду журналу "Український вісник психоневрології" і українського видання одного з найстаріших зарубіжних медичних спеціалізованих часописів "The Lancet Neurology", член редакційних рад ще 10-ти фахових медичних часописів, Академік Української екологічної АН, Академії вищої школи, дійсний член Американської академії медицини і психіатрії, академік Нью-Йоркської Академії наук.
П.В.Волошин автор більше 500 наукових праць, у т.ч. 12 монографій, 18 винаходів і патентів, 26 навчальних посібників. П.В.Волошин - засновник великої наукової школи психоневрологів, успішно готує національні кадри вищої кваліфікації: під його керівництвом виконано і захищено 20 докторських і більше 60 кандидатських дисертацій.
Нагороджений: відзнакою Президента - орденом "За заслуги" ІІІ-го ступеня, орденами Дружби народів, "Морський хрест" III-го ступеня, "Петра Великого" II-го ступеня Російської Федерації, знаком "Відмінник охорони здоров'я", 6 медалями, у т. ч. медаллю АМН України Агапіта Печерського, медаллю Міля Федерації Космонавтики СРСР, медаллю "Медичний Олімп" МОЗ та МОН України, Почесною відзнакою Чехословаччини - "За заслуженный труд в развитии советско-чехословацких связей" ІІ ст., Почесною грамотою Товариства радянсько-американської дружби і співробітництва, Почесними грамотами Верховної Ради України, Академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров'я України, П.В.Волошина представлено на Алеї Трудової Слави України.
За роки керівництва П.В.Волошина Інститут неврології, психіатрії і наркології перейшов з 3-ї категорії НДІ у найвищу, 1-у категорію, а з 2000 р. переведений у систему Академії медичних наук України
Головні напрямки досліджень П.В.Волошина:
1. Судинна патологія головного мозку (Державна премія України, 1993);
2. Засновник нового напряму в неврології - невропатології опікової хвороби;
3. Нейроінфекції, нейродегенеративні захворювання, розсіяний склероз;
4. Невропатологія і психопатологія черепно-мозкової травми і її наслідків;
5. Вертеброневрологія, дитяча психоневрологія;
6. Клінічні і фундаментальні дослідження психічних захворювань, алкоголізму і наркоманій;
7. Організаційна і науково-методична робота з основних наукових напрямів Інституту.

 

ПОВЕРНУТИСЯ ДО ВІДДІЛУ

30.01.2018

Запрошуємо прийняти участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні аспекти фармакотерапії захворювань нервової системи», яка відбудеться 14 - 15 березня 2018 р. в м. Харків

детальніше...

31.01.2018

Запрошуємо Вас прийняти участь у роботі  ХVІІІ Української науково-практичної конференції з міжнародною участю "Довженківські читання: вживання психоактивних речовин в умовах «гібридної»  війни", присвяченої 100-річчю з дня народження Заслуженого лікаря України, Народного лікаря СРСР О.Р. Довженка, яка відбудеться 10-11 квітня 2018 р. в  м. Харків. 
детальніше...

31.01.2018


детальніше...

12.12.2017

Громадська організація «Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України» (http://www.inpn.org.ua/page-statut.html) та Громадська організація Екологічне здоров'я людини (www.humeco.org.ua) запрошують Вас 20-22 квітня 2018 року прийняти участь у роботі школи-семінару для молодих психіатрів та наркологів в м. Одеса
детальніше...

Адреса:
Україна, 61068, Харків,
вул. Академіка Павлова, 46

Разработка сайта ООО «КОДА» © 2009