Сазонов Сергій Олександрович

посада: Старший науковий співробітник

науковий ступінь: Кандидат мед. наук

email: sasazonovkh@inpn.org.ua

СПЕЦІАЛЬНОСТІ

Клінічні:

Психіатр вищої категорії, психотерапевт вищої категорії, дитячий психіатр другої категорії.

Наукові:

Відповідальний виконавець наукової тематики. Лікар-дослідник.

Клінічна діяльність

Інші тривожні розлади

Розлади, при яких прояви тривоги є головними симптомами, не обмежуються особливою ситуацією. Можуть також бути присутніми депресивні і обсесивні симптоми і навіть деякі елементи фобічної тривоги, але вони є чітко вторинними і менш важкими.
Тривожні розлади, включають:
- Панічний розлад (епізодична пароксизмальна тривожність)
- Генералізований тривожний розлад
- Змішаний тривожний і депресивний розлад
- Інші змішані тривожні розлади
- Інші уточнені тривожні розлади
- Тривожний розлад неуточнений.

Безсоння неорганічної етіології

Безсоння органічної природи – патологічний стан, що характеризується незадоволеною тривалістю або незадоволеною якістю сну, яке зберігається на протязі значного відрізку часу та включає труднощі засинання, труднощі залишатися в стані сну або передчасне остаточне пробудження.

Депресивний епізод. Рекурентний депресивний розлад

Депресивний епізод – афективний розлад, що характеризується в типових випадках зниженням настрою, втратою інтересів та задоволення, зниженням енергійності, яке може привести до підвищеної стомлюваності і зниженої активності. Рекурентний депресивний розлад – афективний розлад, що характеризується повторними епізодами депресій, без анамнестичних даних про окремі епізоди піднесеного настрою і гіперактивності.

Епілепсія

Розлади особистості

В цю групу захворювань входять розлади, які характеризуються глибоко укоріненими та постійними моделями поведінки, які залучають звичайно кілька сфер особистості та супроводжуються особистісною та соціальною дезінтеграцією. Час виникнення цих розладів — дитячий або підлітковий вік, ці розлади зберігаються в зрілому віці. Кожний стан у групі класифікується домінуючими формами поведінки.

Соматоформні розлади

Група розладів, при яких протягом не менше двох років пацієнт скаржиться на численні різноманітні соматичні порушення, які не можуть бути пояснені ніякими реальними соматичними захворюваннями. Якщо у пацієнта і є яке-небудь дійсне соматичне захворювання, воно не може пояснити ступінь тяжкості, численність, стійкість соматичних скарг або рівень супутньої соціальної дезадаптації пацієнта.

Фобічні тривожні розлади

Група розладів, при яких переважаючим симптомом є страх певних ситуацій, які не становлять поточної небезпеки. В результаті хворі зазвичай уникають або бояться таких ситуацій. Неспокій хворого може бути сфокусовано на окремих симптомах, таких, як тремтіння від страху або відчуття непритомності що часто асоціюється зі страхом померти, втратити над собою контроль або зійти з розуму. Очікування можливості попадання в фобічні ситуацію зазвичай викликає передчасну тривогу.

Наукова діяльність

Послуги патентно-ліцензійного підрозділу

Групова мультимодальна психотерапія

Групова психотерапія – форма психотерапії, при якій спеціально створена група людей регулярно зустрічається під керівництвом психотерапевта та психолога для досягнення наступних цілей: внутрішніх та міжособистісних конфліктів, відпрацювання адаптивних форм поведінки

Психоосвіта

Психоосвіта - метод, який застосовується для підви-щення рівня знань пацієнтів та родичів про хвороби, її причини, механізми розвит-ку та можливі варіанти лі-кування.

Раціональна психотерапія

Раціональна психотерапія - метод психотерапії в основі якого лежить роз`яснення і логічного переконання хворого. У процесі бесіди формується співробітництво між пацієнтом і лікарем, відбувається вивчення особистості пацієнта, визначення проблем, пошук шляхів їх вирішення, створення лікувального режиму, продуману тренування особистості, вироблення свіжих відносин і їх закріплення. Позитивний ефект досягається роз`ясненням (фахівець пояснює хворому сутність його стану), переконанням, переорієнтування з негативних установок на позитивні, психогогики (особливе переорієнтування, призначене для створення нових, позитивних перспектив, можливих поза аномального стану).

ГРАНТИ, КОНФЕРЕНЦІЇ

17-18.05.2018, Науково-практична конференція з міжнародною участю \\\"Українська психіатрія: практика, освіта, дослідження\\\". Харків.
17-19.05.2018, XXII Науково-практична конференція УПЕЛ з міжнародною участю \\\"Епілепсія - вікно для пізнання головного мозку: що нового\\\". Дніпро.
3-4.10.2018, Науково-практична конференція \\\"Разом задля покращення неврологічної та психіатричної допомоги\\\". Запоріжжя.

Стаж:

18

науковий

18

клінічний

ПІСЛЯДИПЛОМНА ОСВІТА:

Передатестаційний цикл з психіатрії. ХМАПО, 2015 р.
Тематичне удосконалення "Медичне та фармацевтичне право". ХМАПО, 2018 р.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Феноменологічний клініко-психопатологічний  діагностичний метод, Психофармакотерапевтичний метод.
Гештальттерапія.